Wat zegt de Bijbel over mindfulness?Sample

Rust tijdens een storm
Op een dag is Jezus met zijn vrienden op een boot. Ineens begint het te stormen. De golven slaan in de boot en de boot loopt vol met water. Jezus ligt achter in de boot te slapen. Zijn vrienden maken Hem wakker en roepen: “Meester! Kan het U dan niets schelen dat we zinken?” Dan staat Jezus op en zegt streng tegen de wind en het meer: “Zwijg! Wees stil!” En de wind ging liggen en het water werd helemaal rustig. (...).
Uit het leven van Jezus mogen we leren over rust, te midden van onrustige tijden. Hij leert ons hoe wij die rust kunnen vinden - door naar Hem toe te gaan als je moe bent, Hij zal je rust geven. Dit is een andere boodschap dan het boeddhisme, omdat het daarbij vooral draait om jezelf, het individu. Dat je onder andere innerlijke rust zelf moet kunnen bereiken. De Bijbel leert ons daarentegen dat het leven inderdaad onrustig is, maar dat er Iemand is, te midden van de chaos, die je rust wil geven.
Mindfulness praktiseren
Misschien is God wel een veel betrouwbaardere bron dan jezelf. Kijk eens met een kritisch oog naar de drukte in jouw leven. Denk jij nog steeds dat je het zelf aan kan? Of durf je het over te geven aan iets bovennatuurlijks, aan God?
We hebben een (vrijblijvende) online cursus gemaakt, die wellicht interessant voor je is. Ontdek door de oefeningen hoe jij zelf meer rust kunt krijgen.
Vragen
- Wat heb jij ervoor nodig om meer rust in je leven te krijgen?
- Zou jij je onrust aan God over kunnen geven? Waarom wel of niet?
“Een aanrader voor ieder die worstelt met stress en tijd. Mooi hoe je geleid wordt door de oefeningen.” - deelnemer cursus Stress, burn-out en rust.
We zijn aan het eind gekomen van dit leesplan. We hopen dat je meer duidelijkheid hebt gekregen over wat God zegt over mindfulness. Zou je ons willen helpen met het invullen van deze korte enquete? Dit helpt ons om in de toekomst goede leesplannen te maken die opbouwend zijn voor jou en anderen.
Scripture
About this Plan

Mindfulness is niet iets nieuws. Het fenomeen vindt zijn oorsprong in het boeddhisme en is al zo’n 2500 jaar oud. Al is boeddhisme officieel geen godsdienst, je kan je misschien wel voorstellen dat een (zoektocht naar) god misschien ook wel iets te maken heeft met mindfulness. Het principe van mindfulness is in het christendom ook niet onbesproken gebleven. Is mindfulness misschien geen uitvinding van boeddhisten, maar van God zelf?
More
Related Plans

A Word From the Word - Praise

Am I Really a Christian?

The Letter to the Colossians and the Letter to Philemon

The Greatness of God

Slowing to Be With God Amidst an Anxious, Fast-Paced Life

Faith Formation Framework Series 2: Faith Internalized Through Spiritual Practices and Learning

As for Me - Post Youth Camp

He's Got the Whole World in His Hands

When You Feel Like Roommates: 4 Day Plan to Help You Love (And Like) Your Spouse for Life
