Susret koji mijenja: 40-dnevni izazov (Evanđelje po Luki)Sample

U ovom tekstu opisan je susret Isusa i žene koja je bolovala od krvarenja dvanaest godina. Ne znamo točno o kakvom je krvarenju riječ, ali to nije ni bitno jer je, prema zakonu Staroga zavjeta, smatrana nečistom osobom. Svaka stvar ili osoba koju bi dotakla bila je nečista i možemo pretpostaviti da nije bila u bliskom kontaktu s ljudima.
Tekst nam govori da se žena bezuspješno borila protiv svoje bolesti jer je dvanaest godina nijedan liječnik nije mogao izliječiti. Uz sve to izgubila je sav svoj imetak, ali i dostojanstvo. Možemo samo zamisliti koliko je bila tjelesno i duševno iscrpljena zbog dugotrajne bolesti i kako se osjećala usamljeno i bez nade.
A onda dolazi do preokreta u njezinu životu. U svom očaju ona skuplja hrabrost i čini korak prema Isusu te dotaknesamo rub Njegova ogrtača ne bi li ozdravila.Ne mari za mnoštvo, ne mari za odredbe Zakona jer zna da je Isus njezina jedina nada. U tom trenutku prestaje krvariti i osjeća da je ozdravila.
Njezin je dodir osjetio i Isus pa upitao:„Tko me se dotače?“ ne zato što ne zna tko ga je dotaknuo, nego zato što joj pred svima želi vratiti davno izgubljeno dostojanstvo.
Dobro je odvažiti se i predati mu svoje terete jer susret s Isusom iz temelja sve mijenja nabolje.
Odluči danas napraviti jedan korak bliže Isusu jer samo On ti može vratiti davno izgubljeno dostojanstvo.
Scripture
About this Plan

Plan čitanja Susret koji mijenja donosi 40 susreta s Isusom zapisanih u Evanđelju po Luki. Različiti ljudi susreću Isusa u različitim okolnostima njegova života. Oni dolaze pred Isusa sa svojim pitanjima, potrebama, sumnjama ili izazovima. Neki su susreti pojedinačni, drugi skupni, a treći se događaju usred mnoštva. Susret s Isusom uvijek mijenja, potiče, izaziva, a 40 autora istražuje što se događa u svakom od navedenih susreta i pronalazi poruku za nas.
More
Related Plans

Christian Forgiveness

A Spirit Filled Moment

A Spirit-Filled Moment: Encountering the Presence of God

Biblical Marriage

LIVING LETTERS: Showing JESUS Through Your Life

Unwrapping Christmas

Refresh Your Soul - Whole Bible in 2 Years (6 of 8)

The Heart Work

Be Good to Your Body
