YouVersion Logo
Search Icon

Gerçekler Rhapsody (Kasım, 2018) Sample

Gerçekler Rhapsody (Kasım, 2018)

DAY 1 OF 30

1  Papaz Chris


ÇOK DAHA YÜCE BİR AMAÇ


...Bizim paydaşlığımız da Baba’yla ve Oğlu İsa Mesih’ledir (1 Yuhanna 1:3).


Pek çok insan, “İsa neden geldi?” diye sorar. Genellikle, “Bizi günahlarımızdan kurtarmak için gelmiştir,” veya “Şeytanın işlerini yok etmek için gelmiştir,” diye cevaplarlar. İsa bizi günahlarımızdan kurtarmak ya da şeytanın işlerini yok etmekten çok daha fazlasını yapmak için gelmiştir; bunların hepsinin sepebi vardı. Çok daha yüce bir amaç için geldi. 


Örneğin, Yuhanna 10:10’da İsa demiştir ki, “Ben insanlar yaşama, bol yaşama sahip olsunlar diye geldim.” Yani İsa bize hayat vermek için gelmiştir ama yine bu belirtilen pek çok amaçtan birisidir. 1 Korintliler 1:9 der ki, Sizleri Oğlu Rabbimiz İsa Mesih’le paydaşlığa çağıran Tanrı güvenilirdir.” Bu ifade çok güçlüdür ve gelişinin amacını açıklar. 


Bizi sadece kurtarmış olsaydı, ya da şeytanın işlerini yok etmiş olsaydı ya da bizi kendisiyle ve Baba ile bir yapmadan bize yaşam vermiş olsaydı, bunlar asla yeterli olmazdı. 


Bunları yapmanın yanı sıra, bizi günahtna kurtardı ve Baba ile bir olmamız için bize kendi hayatını verdi; bizi Tanrı türüyle kardeşliğe getirdi. 1 Yuhanna 1:3 der ki, “...Bizim paydaşlığımız da Baba’yla ve Oğlu İsa Mesih’ledir”; bu isa Mesih’in bize verdiği inanılmaz bir lütuftur; Baba ile kardeşliğimizle mümkün kılınan büyük şeydir. Şimdi, Baba’ya ait olan her şey bize aittir, Tanrı'nın mirasçıları ve Mesih'le ortak varisleriz. Hamd Olsun!


Dua


Değerli Baba, bana sınırsız sevginiz ve bana karşı olan zarafetiniz için teşekkür ederim, beni varlığınızın sınıfına yükseltti, beni Tanrıyla kardeşliğe getirdi. Oğlun İsa Mesih ile olan kardeşliğim, arkadaşlığım, birliğimin faydalarından yararlanırken, sevincim hiçbir sınır tanımıyor. İsa’nın Adıyla, şimdi ve sonsuza dek senin adın kutlu olsun. Amin.


Sonraki Çalışma


2 Korintliler 13:14


Romalılar 8:17 

About this Plan

Gerçekler Rhapsody (Kasım, 2018)

Yaşasın! Sizin favori günlük adanmışlık, Gerçekler Rhapsody, 1,000 dilde mevcuttur ve hala artıyor. Bizadanmışlık 2018 bask...

More

Bu planı sunmak için Mesih Büyükelçiliğine teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi için, pleae ziyareti:
http://distribution.rhapsodyofrealities.org/dept/?team=RUSSIAN

YouVersion uses cookies to personalize your experience. By using our website, you accept our use of cookies as described in our Privacy Policy