YouVersion Logo
Search Icon

Gods licht op je levenSample

Gods licht op je leven

DAY 4 OF 6

Jezus antwoordde hem: Er staat ook geschreven (Mattheüs 4:7a VensterBijbel)

Gisteren lazen we dat de slang de mens verleidde. Vandaag hoe de duivel Jezus probeerde te verleiden. Jezus reageerde anders dan Eva. Hij ging niet in discussie. Hij gaf een direct antwoord vanuit Gods Woord. Ik denk dat wij dat ook mogen doen. Als we gedachten of ideeën krijgen die tegen Gods wil ingaan, kunnen wij ook nazeggen wat de Bijbel erover zegt.

Eerst valt de duivel Jezus aan op wie Hij is. Hij zegt: ‘Als U Gods Zoon bent, bewijs dat dan.’ Jezus antwoordt dat Hij gelooft wat God over Hem zegt. Dat is genoeg voor Hem.

Dan neemt de duivel Jezus mee naar het dak van de tempel en daagt Hem uit om te laten zien dat God echt voor Hem zorgt. Jezus antwoordt dat dat niet is wat God wil. God wil dat we Hem vertrouwen, niet uittesten.

Tot slot verleidt de duivel Jezus met macht. Hij zegt dat Jezus alle macht en rijkdom kan krijgen als Hij maar knielt en de duivel aanbidt. Jezus antwoordt dan weer met iets wat in de Bijbel staat: 'Aanbid je Heer God en dien Hem alleen' (vers 10b).

Jezus kende verleiding, net als jij. Je herkent dit soort gedachten misschien wel: Ben je wel echt een kind van God? Zorgt God wel echt voor je? Verdient God echt alle eer? Het antwoord van Jezus is steeds: ‘In de Bijbel staat …’. Hieronder staan een paar van die gedachten met wat erover in de Bijbel staat. Ik hoop dat het je helpt Gods Woord te gebruiken:

Bij de gedachte: Ben je wel echt een kind van God? Kun je zeggen: Iedereen die Hem aangenomen heeft, heeft Hij macht gegeven om een kind van God te worden, namelijk wie in Zijn naam geloven (zie Johannes 1:12).
En: ‘De Geest Zelf getuigt met onze geest dat wij kinderen van God zijn’ (Romeinen 8:16).

Bij de gedachte: Zorgt God wel echt voor je? Kun je zeggen: Gooi je zorgen op Hem, want Hij zorgt voor je (zie 1 Petrus 5:7).

Bij de gedachte: Verdient God echt alle eer? Kun je zeggen: Ja, want: ‘Uit Hem en door Hem en tot Hem zijn alle dingen’ (Romeinen 11:36).

Geloven is ‘ja’ zeggen tegen wat God zegt. Ook als wat er gebeurt of wat je denkt dat tegenspreekt.

Hoe helpen Jezus’ antwoorden en de teksten hierboven jou in jouw leven en gedachten?

Heer, dank U voor de Bijbel. Uw Woord is krachtig. U geeft het mij ook om gezond te leren denken en leven. Wilt U me herinneren aan Jezus’ woorden als ik het nodig heb? In Jezus’ naam, amen.