YouVersion Logo
Search Icon

Největší dar ze všechSample

Největší dar ze všech

DAY 22 OF 36

DAR VÍRY: Výsledek víry

SOAP: Matouš 15:28; Lukáš 8:48

Čím více se učíme o Bohu a o darech, které nám dává, tím víc to působí, jako když otevíráme krásnou panenku matrjošku. Pokud jste si někdy s nějakou hrály, víte, že tyhle ruské duté panenky v sobě skrývají několik dalších čím dál menších panenek, které lze rozložit, dokud se člověk nedostane k té úplně nejmenší.

Četly jsme o Božím charakteru a dobrotě, a pak jsme otevřely další vrstvu, abychom našly dar vděčnosti, který pak odhalil dar naděje a nyní dar víry. Každý nový objev nás učí něco o Bohu, Jeho Synu a naší víře. Dnešní čtení nás posouvá od toho „co je víra“ k tomu, „co víra dělá“. 

Naše víra v Ježíše a moc Ducha svatého nám dává odvahu přicházet k Bohu s čímkoliv, co máme na srdci, a s důvěrou, že Jeho vůle je tou správnou odpovědí na vše, co potřebujeme. Výsledkem takové víry je pokoj. Když máme víru v Boha – když věříme, že On je stvořitelem a vládcem všeho – tak můžeme prožívat pokoj bez ohledu na to, čemu čelíme nebo jak komplikovaný a matoucí se zdá být náš život.

Pokoj není pocit nebo prožitek, který můžeme zažívat jen o Vánocích, když všude vidíme výzdobu s nápisy „pokoj na zemi“. Pokoj je výsledek daru víry, který nám Bůh dal. Je to dar, který můžeme sdílet s ostatními, když jim budeme říkat, proč oslavujeme Ježíše a proč natěšeně čekáme na jeho zaslíbený příchod. 

Modlitba

Drahý Bože, děkuji Ti za to, že mi tak štědře dáváš dobré a dokonalé dary, které potřebuji, abych rostla ve víře a abych mohla být povzbuzením i pro ostatní. Čím víc se o Tobě učím, tím víc žasnu nad hloubkou Tvojí lásky ke mně. Dej mi během těchto Vánoc příležitost, podělit se o důvod mého klidu a pokoje s ostatními. Amen. 

About this Plan

Největší dar ze všech

"Největší dar ze všech" je biblická studie stvořená pro přípravu vašeho srdce na oslavu toho nejúžasnejšího daru všech dob: Ježíše Krista.Tato studie se soustředí na Boží charakter a na to, jak vypadá život plný vděčnosti. Během období adventu se postupně podíváme na některé z darů, které nám v Ježíši Bůh dává, a to v pořadí adventních týdnů: naděje, víra, radost a pokoj.

More