#JEZUS2018 - Codzienne rozważaniaSample

MOC UWIELBIENIA
Nawet w środku wielkiego cierpienia, Jezus znajduje powód, aby wielbić Boga. Hymn, który tradycyjnie kończy seder odnosi się do Psalmu 118, 1 „Wysławiajcie Pana, bo jest dobry! Bo jego łaska trwa na wieki!”
Jezus przygotował siebie i swoich uczniów na to, co miało nadejść. Wiedział, że nie będzie łatwo. Tą pieśnią głosił, kto jest Panem Jego życia i kto ma nad wszystkim kontrolę. Uczniowie poszli za Jego przykładem. W rozdziale 16 Dziejów Apostolskich czytamy, że kiedy Paweł i Sylas byli torturowani, a następnie trafili do więzienia, śpiewali hymny ku czci Boga.
Kiedy nasz pierwszy syn miał 2 lata, poważnie zachorował. Miał trudności z oddychaniem i umierał. Lekarze nie mogli nam pomóc. Najpierw próbowaliśmy z tym walczyć, ale ostatecznie (pięć miesięcy później) po prostu zwróciliśmy się do Boga: „Bez względu na to co stanie się z naszym kochanym synem, Ty jesteś Panem naszego syna i naszego życia. Masz wszystko pod kontrolą”. Po tej modlitwie i naszej decyzji – trzy tygodnie później nasz syn został uzdrowiony bez żadnych leków.
Nie oznacza to, że mamy zaprzeczać naszemu cierpieniu. Możemy być jednak pewni, że ani strach, ani cierpienie, ani śmierć nie mają ostatniego słowa w naszym życiu.
DZIAŁANIE
Być może przechodzisz właśnie trudny czas w swoim życiu. Kiedy twój strach, cierpienie lub wątpliwości stają się większe, zaśpiewaj pieśń uwielbienia Boga. Skup się na tym, kim jest Jezus i co dla ciebie zrobił.
Natasha and Sergey Mazhuga, ICF Tel Aviv
Scripture
About this Plan

Dla wielu ludzi Wielkanoc jest jedynie przyjemnym wiosennym świętem. Jednak pochodzenie Wielkanocy jest potężne i istotne dla wszystkich. W tym czasie świętujemy, że Jezus umarł i zmartwychwstał dla nas. Podczas tego planu czytania chcemy skupić się na ostatnich 24 godzinach życia Jezusa. Jego śmierć na krzyżu to nie koniec, a początek czegoś zupełnie nowego. Dla każdego z nas. "Bo ja żyję i wy będziecie żyli" J 14, 19.
More
Related Plans

Live Well | God's Plan for Your Wellbeing

Watch With Me Series 6

Genesis | Reading Plan + Study Questions

Breaking Free From Shame

Heaven (Part 2)

40 Rockets Tips - Workplace Evangelism (6-10)
To the Ends of the Earth: Devotions in Acts Part 2

Leviticus | Reading Plan + Study Questions

Slaying Giants Before They Grow
