YouVersion Logo
Search Icon

#JEZUS2018 - Codzienne rozważaniaSample

#JEZUS2018 - Codzienne rozważania

DAY 39 OF 41

DOBRY OGRODNIK 

Cmentarz to straszne miejsce. Nawet jeśli ze świeżymi kwiatami na grobach wygląda ładnie, to trudno tam zapomnieć o śmierci i smutku.

Zbyt wielu ludzi stawało na cmentarzu, zadając sobie pytanie: dlaczego Bóg na to pozwolił? To tak strasznie boli. To po prostu nie ma sensu.

Z pewnością Maria miała podobne myśli. Przyszła w żałobie opłakiwać Jezusa. Stała pod krzyżem, kiedy On umierał… Maria zdaje sobie sprawę ze swych negatywnych uczuć. Wszystko skończone.

Niespodziewanie spotyka Jezusa, który wygląda jak ogrodnik, i nagle wszystko się zmienia. On żyje. Śmierć została pokonana. Smutek zmienia się w radość.

Na pierwszych stronach Biblii Bóg również pojawia się jako ogrodnik. Sadzi ogród Eden dla pierwszych ludzi. Jednak w wyniku buntu Adama i Ewy grzech i śmierć wkraczają w historię ludzkości.

Cokolwiek zostało zniszczone w raju, Jezus przywrócił w ogrodzie w pobliżu Jego grobu. Poprzez swoją śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie Jezus wykonuje pierwszy krok do odbudowy raju. Życie z Bogiem od teraz aż po wieczność jest znowu możliwe.

DZIAŁANIE

W jakiej dziedzinie swojego życia masz poczucie, że wszystko jest skończone? Czy są sytuacje lub osoby, które opłakujesz? Powiedz o tym Jezusowi. Następnie, pełen wiary, podziękuj Mu, że chce stworzyć coś nowego. 

Jan-Micha Schmitter, ICF Zurich Oberland

Scripture

About this Plan

#JEZUS2018 - Codzienne rozważania

Dla wielu ludzi Wielkanoc jest jedynie przyjemnym wiosennym świętem. Jednak pochodzenie Wielkanocy jest potężne i istotne dla wszystkich. W tym czasie świętujemy, że Jezus umarł i zmartwychwstał dla nas. Podczas tego planu czytania chcemy skupić się na ostatnich 24 godzinach życia Jezusa. Jego śmierć na krzyżu to nie koniec, a początek czegoś zupełnie nowego. Dla każdego z nas. "Bo ja żyję i wy będziecie żyli" J 14, 19.

More