Bible App logo
Search Icon

Ezekiel 41

41
Glavna tempeljska prostora
1Tedaj me je peljal v tempelj in izmeril opornike: šest komolcev so bili široki na eni in šest komolcev na drugi strani.#Hebr. dodaja širina šotora. 2Vhod je bil širok deset komolcev, zid ob straneh vhoda pa pet komolcev na eni in pet komolcev na drugi strani. Izmeril je njegovo#Tj. tempeljsko. dolžino: štirideset komolcev, in širino: dvajset komolcev. 3Potem je stopil v notranji prostor in izmeril opornik pri vhodu: dva komolca, širino vhoda: šest komolcev, in zid ob straneh#Tako gr.; hebr. in širino. vhoda: sedem komolcev. 4Izmeril je tudi njegovo dolžino: dvajset komolcev, in širino: dvajset komolcev ob prednji tempeljski steni. Rekel mi je: »To je presveto.«
Prizidki
5Nato je izmeril tempeljsko steno: šest komolcev, in širino stranskega prostora: štiri komolce krog in krog templja. 6Stranskih prostorov, s sobo nad sobo, je bilo po trideset v treh nadstropjih. V tempeljskem zidu so bili krog in krog zamiki za stranske prostore, ti so rabili za nosilce, tako da niso bili potrebni posegi v tempeljski zid. 7Stranski prostori so bili od nadstropja do nadstropja širši, ker se je od nadstropja do nadstropja večal zamik krog in krog templja. Zato se je stavba navzgor širila. Iz pritličja si lahko šel v srednje in potem v zgornje nadstropje.#Hebr. nejasno. 8Videl sem tudi, da je okoli templja vzpetina. Temelji stranskih prostorov so merili celo palico, torej šest dolgih komolcev. 9Zunanji zid stranskega prostora je bil debel pet komolcev, enako tudi ploščad med stranskimi prostori ob templju. 10Med sobami je bil dvajset komolcev širok prostor okoli templja, krog in krog. 11Vhod v stranski prostor je bil s ploščadi, en vhod proti severu in drug vhod proti jugu. Širina prostora na ploščadi je znašala pet komolcev, krog in krog.
12Poslopje, ki je na zahodu zapiralo tempeljsko dvorišče, je bilo sedemdeset komolcev široko. Zid poslopja je bil krog in krog debel pet komolcev, dolg pa je bil devetdeset komolcev.
13Tedaj je izmeril tempelj: bil je sto komolcev dolg. Tudi zaprto dvorišče in poslopje z zidovi sta bili dolgi sto komolcev. 14Tempeljsko pročelje in zaprto dvorišče sta bili široki sto komolcev.
15Potem je izmeril dolžino poslopja, ki je zadaj zapiralo tempeljsko dvorišče, in njegove galerije na eni in na drugi strani: sto komolcev.
Tempeljska oprema
Glavni prostor, notranji prostor in zunanje preddverje#Tako gr.; hebr. dvoriščna preddverja. 16so bili obiti z deskami.#so bili obiti z deskami tako gr.; hebr. pragi/podboji. Okoli vseh treh so bila zamrežena okna, v presledkih. Nasproti praga je bil krog in krog od tal do oken lesen opaž. Okna so bila zagrnjena. 17Od vhoda do notranjega prostora in zunaj, na vseh stenah krog in krog, znotraj in zunaj, so bili reliefi.#Db. mere. 18Upodobljeni so bili kerubi in palme: po ena palma med dvema keruboma. Vsak kerub je imel dva obraza: 19človeški obraz proti palmi na eni in obraz leviča proti palmi na drugi strani. Izdelani so bili po vsem templju krog in krog. 20Od tal do višine nad vhodom so bili izdelani kerubi in palme na tempeljskih stenah.
21Tempeljski podboji so bili četverokotni. Pred svetim prostorom je bil nekakšen 22lesen oltar, tri komolce visok in dva komolca dolg.#Gr. dodaja in dva komolca širok. Imel je vogale; njegov podstavek#Tako gr.; hebr. njegova dolžina. in stene so bili leseni. Oni mi je rekel: »To je miza, ki stoji pred Gospodom23Tempelj je imel dvojna vrata in sveti prostor 24prav tako. Vsaka vrata so imela po dve vrtljivi vratnici: dve vratnici so imela ena in dve vratnici druga vrata. 25Na njih, na tempeljskih vratih, so bili izdelani kerubi in palme, kakor so bili izdelani na stenah. Zunaj pred preddverjem je bil lesen napušč. 26Zamrežena okna in palme so bili na eni in na drugi strani preddverja, na stranskih prostorih ob templju in na napuščih.

Currently Selected:

Ezekiel 41: SSP

Highlight

Copy

Compare

Share

None

Want to have your highlights saved across all your devices? Sign up or sign in