YouVersion Logo
Search Icon

Левит 19

19
Ізраїль належить Богові
1І мовив Господь Мойсею: 2«Поговори з усією громадою дітей Ізраїлю і скажи їм: „Ви повинні бути святими, бо Я святий, Господь Бог ваш.
3Кожен із вас мусить шанувати матір і батька й дотримуватись Моїх субот. Я є Господь Бог ваш.
4Не поклоняйтеся бовванам! Не робіть собі литих божків. Я є Господь Бог ваш.
5Коли будете приносити мирну жертву Господу, її слід приносити так, щоб дістати ласку. 6Їжте її в день жертвоприношення або наступного дня. І що залишиться на третій день, те слід спалити у вогні. 7Якщо хтось їстиме на третій день, то це огидно й не мило Богу. 8Кожен, хто їсть її, повинен узяти відповідальність за свій гріх, бо він осквернив святиню Господню. Того слід вилучити з-поміж його народу.
9Як будете збирати врожай на своїй землі, не жніть аж до межі свого поля й не збирайте колоски, що попадали. 10Не оббирай виноградник свій дочиста й не підбирай ґрона, що попадали на твоєму винограднику. Залиш їх для вбогого й чужинця. Я є Господь ваш.
11Не крадіть і не ошукуйте і не брешіть одне одному. 12Не присягайтесь іменем Моїм неправдиво й не виказуйте зневагу до імені Бога вашого. Я є Господь.
13Не утискайте ближнього свого й не грабуйте. Платня наймитові не повинна залишатись у вас до ранку. 14Не сваріть глухого. Не кладіть нічого перед сліпим, щоб той не впав. Бійтеся Бога свого. Я є Господь.
15Не чиніть несправедливості. Не потурайте вбогим і не догоджайте можновладним. По правді судіть ближнього свого. 16Не будь наклепником серед свого народу. Не підвергай небезпеці життя ближнього свого. Я є Господь.
17Не май у серці ненависті до брата свого. Докоряй ближньому своєму, щоб не бути винним через нього. 18Не лютуй, не мстися синам народу свого. Люби свого ближнього, як самого себе. Я є Господь.
19Дотримуйся Моїх законів. Не спаровуй худобу різних порід. Не засівай свого поля різним зерном. Не вбирайся у вбрання з різної тканини.
20Якщо чоловік переспить з жінкою, яка є рабинею, обіцяною іншому і ще не викупленою й не відпущеною на волю, то їх слід покарати, але не вбивати, бо вона не вільна. 21А чоловік мусить принести жертву відшкодування — барана Господу біля входу до намету зібрання. 22А священик тоді очистить його перед Господом бараном, жертвою відшкодування за його гріх. І буде його тоді прощено за вчинений гріх.
23Коли ввійдете до землі тієї і посадите якесь плодове дерево, то плоди його слід вважати нечистими. І будуть вони нечистими для вас протягом трьох років. Їх не можна їсти. 24Але на четвертий рік усі плоди будуть священним підношенням для хвали Господу. 25На п’ятий рік ви зможете їсти їхні плоди, бо врожай ваш збільшуватиметься. Я є Господь Бог ваш.
26Не їж нічого з кров’ю. Не ворожи й не чаклуй.
27Не обстригай волосся з боків голови й не обрізай бороди по краях. 28У пам’ять про померлого не ріж тіла свого й не роби татуювань. Я є Господь.
29Не ганьби дочки своєї, віддаючи її розпусті, щоб земля не була розпусною і не сповнилася злом.
30Дотримуйся Моїх особливих днів відпочинку#19:30 днів відпочинку Йдеться про «суботу»., шануй Моє святилище. Я є Господь.
31Не ходи до тих, хто викликає духи мерців, і не шукай чаклунів, щоб не осквернитися ними. Я є Господь Бог твій.
32Вставай перед літніми людьми, коли ті входять в приміщення, шануй старших. Бійтеся Бога#19:32 Бога Або «правителів». свого. Я є Господь.
33Не гнобіть чужинця, що живе в землі вашій. 34Чужинець, що живе з вами, має бути для вас як співвітчизник. Любіть його, як самих себе. Бо й ви були чужинцями в землі Єгипетській. Я є Господь Бог ваш.
35Будьте справедливими в суді, відміряючи розміри, вагу й кількість. 36Нехай терези й ваги ваші будуть точними, так само й міри для зерна й рідини. Я є Господь Бог ваш, Який вивів вас із землі Єгипетської.
37Дотримуйтеся всіх Моїх законів і настанов, виконуйте їх. Я є Господь”».

Currently Selected:

Левит 19: UMT

Highlight

Share

Copy

None

Want to have your highlights saved across all your devices? Sign up or sign in

YouVersion uses cookies to personalize your experience. By using our website, you accept our use of cookies as described in our Privacy Policy