YouVersion Logo
Search Icon

До Ефесян 4

4
Єдність тіла
1Тож я, як в’язень, який належить Господу, благаю вас жити так, як то личить людям Божим, та бути гідними поклику Божого. 2Будьте завжди покірливими й лагідними, а також терплячими й приймайте один одного з любов’ю. 3Намагайтеся зберегти єдність даровану Духом. Ревно бережіть її. 4Є лиш одне Тіло і один Дух, і ви були покликані Богом, щоб розділити одну надію. 5Є лише один Господь, одна віра, одне хрещення. 6Є лише один Бог і Отець всіх. Він володар усього, виявлений в усьому, і Він усюди. 7Але кожному з нас була дарована особлива милість, мірою щедрості Христової.
8Ось чому сказано у Святому Писанні:
«І коли вознісся Він,
то взяв полонених із Собою
і роздав дари людям».#Пс. 68:19.
9Що ж означають слова: «Він вознісся» — як не те, що Він спершу спустився на землю? 10Таким чином, це саме Христос зійшов, а потім вознісся на вище з небес, щоб наповнити Собою цілком все.
11Він Сам дарував одним бути апостолами, другим — пророками, третім — проповідниками Доброї Звістки, а четвертим — пастирями й учителями. 12-13І зробив Він так, щоб підготувати людей Божих до служіння й підсилення Тіла Христова, і щоб ми всі прийшли до єднання у вірі та в пізнанні Сина Божого, до зрілості, і досягли висот досконалості Христової.
14Тоді ми вже більш не будемо як немовлята або ті, хто постійно змінює свої думки, неначе то хвилі кидають човен з боку в бік. Вітер#4:14 Вітер Або «вплив». усякого нового вчення не захопить нас тоді, і ми не будемо втягнені в гріх обманами хитрунів. 15Тож промовлятимемо істину з любов’ю і зростатимемо в усьому, щоб бути схожими на Христа. Бо Ісус — голова, 16та усе тіло залежить від Нього. Його владою усі частини тіла з’єднані докупи, і все воно тримається разом завдяки Христу. І коли кожна окрема частина виконує те, що мусить, все тіло росте й міцніє завдяки любові.
Як слід жити
17Тому кажу я це й застерігаю в ім’я Господнє, щоб ви більше не жили так, як погани живуть зі своїми нікчемними думками. 18Розум їхній затьмарений, вони відірвані від життя, що йде від Бога. Вони нічого не розуміють, бо відмовляються слухати голосу істини. 19Вони втратили почуття сорому й віддалися злу і розпусті. 20Але це життя, зовсім не те, про яке ви дізналися пізнавши Христа. 21Та я не маю сумніву, що ви чули про Нього і, як Його послідовники, навчені істини, яка в Ньому. 22Щодо вашого минулого життя, то вас вчили позбавлятися вашої старої суті, яка занепадає від облудних бажань. 23-24Ви повинні відновитися в ваших серцях і розумі, та «зодягнутися в нового чоловіка», який був створений у подобі Божій і відрізняється праведністю й святістю, що йдуть від істини.
25Отже, зречіться брехні! «Кожен має бути щирим із ближніми своїми»#Зах. 8:16., бо всі ми — частини одного тіла. 26«Не грішіть, гніваючись»#Пс. 4:4 (у грецьких рукописах). та позбудьтеся гніву перш, ніж сонце зайде. 27Не потурайте дияволу. 28Хто крав, нехай більше не краде. Краще працювати й зробити щось корисне, щоб поділитися тим з нужденними.
29Нехай жодне огидне слово не сходить з уст ваших, а кажіть лише те, що допомагає людям духовно зростати згідно з їх потребою, щоб ви допомогли тим, хто чує вас. 30Не засмучуйте Божого Духа Святого, бо Він — доказ того, що ви належите Богу і що Він захистить вас до тих пір, коли настане час вашого звільнення. 31Нехай усі прикрощі, лють, гнів, лихослів’я і наклепи полишать вас — разом з усіляким злом. 32Будьте добрими й співчутливими одне до одного. Прощайте одне одному, як Бог простив вам в Христі.

Currently Selected:

До Ефесян 4: UMT

Highlight

Share

Copy

None

Want to have your highlights saved across all your devices? Sign up or sign in

YouVersion uses cookies to personalize your experience. By using our website, you accept our use of cookies as described in our Privacy Policy