YouVersion Logo
Search Icon

Вiд Матвiя 18

18
1Підійшли до Ісуса тоді Його учні, питаючи: Хто найбільший у Царстві Небеснім?
2Він же дитину покликав, і поставив її серед них, 3та й сказав: Поправді кажу вам: коли не навернетесь, і не станете, як ті діти, не ввійдете в Царство Небесне! 4Отже, хто впокориться, як дитина оця, той найбільший у Царстві Небеснім. 5І хто прийме таку дитину одну в Моє Ймення, той приймає Мене. 6Хто ж спокусить одне з цих малих, що вірують в Мене, то краще б такому було, коли б жорно млинове на шию йому почепити, і його потопити в морській глибині... 7Від спокус горе світові, бо мусять спокуси прийти; надто горе людині, що від неї приходить спокуса!
8Коли тільки рука твоя, чи нога твоя спокушає тебе, відітни її й кинь від себе: краще тобі увійти в життя одноруким або одноногим, ніж з обома руками чи з обома ногами бути вкиненому в огонь вічний. 9І коли твоє око тебе спокушає його вибери й кинь від себе: краще тобі однооким ввійти в життя, ніж з обома очима бути вкиненому до геєнни огненної. 10Стережіться, щоб ви не погордували ані одним із малих цих; кажу бо Я вам, що їхні Анголи повсякчасно бачать у небі обличчя Мого Отця, що на небі. 11Син бо Людський прийшов, щоб спасти загинуле. 12Як вам здається: коли має який чоловік сто овець, а одна з них заблудить, то чи він не покине дев’ятдесятьох і дев’ятьох у горах, і не піде шукати заблудлої? 13І коли пощастить відшукати її, поправді кажу вам, що радіє за неї він більше, аніж за дев’ятдесятьох і дев’ятьох незаблудлих. 14Так волі нема Отця вашого, що на небі, щоб загинув один із цих малих. 15А коли прогрішиться твій брат проти тебе, іди й йому викажи поміж тобою та ним самим; як тебе він послухає, ти придбав свого брата.
16А коли не послухає він, то візьми з собою ще одного чи двох, щоб справа всіляка ствердилась устами двох чи трьох свідків. 17А коли не послухає їх, скажи Церкві; коли ж не послухає й Церкви, хай буде тобі, як поганин і митник! 18Поправді кажу вам: Що тільки зв’яжете на землі, зв’язане буде на небі, і що тільки розв’яжете на землі, розв’язане буде на небі. 19Ще поправді кажу вам, що коли б двоє з вас на землі погодились про всяку річ, то коли вони будуть просити за неї, станеться їм від Мого Отця, що на небі! 20Бо де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, там Я серед них. 21Петро приступив тоді та запитався Його: Господи, скільки разів брат мій може згрішити проти мене, а я маю прощати йому? Чи до семи раз?
22Ісус промовляє до нього: Не кажу тобі до семи раз, але аж до семидесяти раз по семи! 23Тим то Царство Небесне подібне одному цареві, що захотів обрахунок зробити з своїми рабами. 24Коли ж він почав обраховувати, то йому привели одного, що винен був десять тисяч талантів. 25А що він не мав із чого віддати, наказав пан продати його, і його дружину та діти, і все, що він мав, і заплатити. 26Тоді раб той упав до ніг, і вклонявся йому та благав: Потерпи мені, я віддам тобі все! 27І змилосердився пан над рабом тим, і звільнив його, і простив йому борг. 28А як вийшов той раб, то спіткав він одного з своїх співтоваришів, що був винен йому сто динаріїв. І, схопивши його, він душив та казав: Віддай, що ти винен! 29А товариш його впав у ноги йому, і благав його, кажучи: Потерпи мені, і я віддам тобі! 30Та той не схотів, а пішов і всадив до в’язниці його, аж поки він боргу не верне. 31Як побачили ж товариші його те, що сталося, то засмутилися дуже, і прийшли й розповіли своєму панові все, що було. 32Тоді пан його кличе його, та й говорить до нього: Рабе лукавий, я простив був тобі ввесь той борг, бо просив ти мене. 33Чи й тобі не належало змилуватись над своїм співтоваришем, як і я над тобою був змилувався? 34І прогнівався пан його, і катам його видав, аж поки йому не віддасть всього боргу. 35Так само й Отець Мій Небесний учинить із вами, коли кожен із вас не простить своєму братові з серця свого їхніх прогріхів.

Currently Selected:

Вiд Матвiя 18: UBIO

Highlight

Share

Copy

None

Want to have your highlights saved across all your devices? Sign up or sign in

YouVersion uses cookies to personalize your experience. By using our website, you accept our use of cookies as described in our Privacy Policy