Chapa ya Youversion
Ikoni ya Utafutaji

#JESUS2019 - Dagelijkse OverdenkingenMfano

#JESUS2019 - Dagelijkse Overdenkingen

SIKU 23 YA 48

Jezus zegt: “Ik ben de weg”. De term ‘weg’ had in het Romeinse rijk veel betekenis. In Palestina waren Romeinse wegen iets volledig nieuws. Door de techniek die gebruikt werd voor het bouwen van wegen, waren wegen revolutionair ten opzichte van natuurlijke paden. De Romeinse wegen waren recht, met relatief weinig hoogteverschillen. Er stonden vaak kunstwerken langs de weg. Steunmuren en bruggen zorgden ervoor dat zelfs steile bergen overbrugd konden worden. De wegen waren van levensbelang voor de mensen in die tijd. Jezus gebruikte bewust dit beeld om duidelijk te maken aan de mensen dat hij hen naar hun bestemming zou brengen. Deze weg zal geen makkelijke weg zijn, want wie Jezus volgt moet zijn kruis op zich namen (Lukas 9:23). Maar deze weg leidt wel naar een bestemming die de moeite waard is. 

Veel christenen hebben een ‘aan-uit’ relatie met Jezus. Soms gebeurt het mij ook dat ik niet zo intensief verbonden ben met Jezus als ik zou willen. Het is makkelijk om je te verliezen in ontelbare andere belangrijkere dingen en je vriendschap met Jezus te laten voor wat het is. Maar Jezus wil je elke dag leiden met een geestelijke GPS. Het is zo belangrijk dat we onze ‘Bible maps’ op onze smartphone downloaden. 

Want zonder deze richting zouden we zomaar eens de verkeerde afslag kunnen nemen. Later hebben we dan spijt van deze verkeerde keuzes. Aan het begin is het misschien niet direct duidelijk dat je een verkeerde afslag hebt genomen, maar hoe langer we van de weg af zijn, des te verder we zijn verwijderd van onze oorspronkelijke bestemming. En dan verlies je jezelf in de drukte van het leven. Maar zelfs al heb je een verkeerde afslag genomen, toch is God bij je. Hij baant jouw weg door het leven. 

In de loop van mijn 20-jarige carrière als voorganger heb ik veel mensen een verkeerde afslag zien nemen. Maar deze mensen hadden zich dan ook niet voorgenomen zich te laten waarschuwen: niet door hun vrienden uit de Smallgroup, niet door gelovige familieleden of door hun voorganger. Vaak komen mensen naar me toe nadat ze Jezus al meerdere jaren achter zich gelaten hebben. Na afloop hadden ze spijt van deze verkeerde beslissingen. Misschien heb je vandaag het gevoel dat je de verkeerde afslag hebt genomen. Kom dan weer terug. 

ACTIE STAP: 

Schrijf alle belangrijke beslissingen die je in de komende drie maanden moet maken op. Bid dat God je zal leiden in het maken van deze beslissingen. Nodig bewust de Heilige Geest uit om je te leiden en je de weg te laten zien. 

Dan Schmid - ICF Stuttgart

Kuhusu Mpango huu

#JESUS2019 - Dagelijkse Overdenkingen

In de weken voor Pasen willen we ons verdiepen in de betekenis van de deze beslissende gebeurtenis, die de de basis vormt van ons geloof. We willen Jezus beter leren kennen en ervaren hoe hij ons door zijn liefdevolle daad aan het kruis volledig kan veranderen. We zullen de 7 'Ik ben'-uitspraken van Jezus bekijken en ontdekken wie Jezus is en wat hij ons nog meer te bieden heeft.

More