Trygg i dagVoorbeeld

Trygg i dag

DAG 139 VAN 366

Syk og frisk av følelser

«Kan visse følelser skape sykdommer i kroppen?» ble en lege spurt. Han tenkte seg om et øyeblikk og sa: «Ja visst. På toppen av listen har vi frykt, deretter frustrasjoner, dessuten sinne, motvilje, hat, misunnelse, sjalusi, selvopptatthet og ambisjoner.» «Fins det noen medisin mot slike sykdommer som er skapt av følelser?» «Jeg vet om bare én,» sa legen: «Kjærlighet.» For kjærligheten helbreder mennesker – både den som gir den, og dem som mottar den.
Han som kjempet frem rettighetene for afroamerikanerne i USA, Martin Luther King, sa: «Jeg har bestemt meg for å holde meg til kjærligheten. Hatet er en altfor stor byrde å bære.»
Bibelen sier om Gud: «Han er den som fridde oss ut av mørkets makt og satte oss over i sin elskede Sønns rike» (Kol 1,13).

Aangaande hierdie leesplan

Trygg i dag

366 andakter skrevet av webpastor Asbjørn Kvalbein. Andaktene ble opprinnelig skrevet med oppstart 1. januar, men det vil ikke være problem å starte når du er klar.

More