Van gebrokenheid naar herstel预览

Lees: Nehemia 13:15–22; Markus 2:23–28
SOAP: Markus 2:27
Overdenking
De geestelijke wederopbouw van Gods volk gebeurde niet van de ene op de andere dag. De laatste delen van het boek Nehemia beschrijven zelfs tientallen jaren, waarin Nehemia en de leiders het volk telkens weer tot de orde moesten roepen wanneer ze weer van de wet waren afgedwaald. Zoals ze ook telkens weer trouwden met mensen uit andere volken, zo vergaten ze ook de Sabbat te houden.
Nehemia wees het volk terecht en zette wachters bij de poorten van Jeruzalem, zodat er op de Sabbat geen handel meer gedreven kon worden. Zo zorgde hij ervoor dat de Sabbat weer gehouden werd zoals God dat wilde. Nehemia deed dit zodat het volk niet opnieuw de Sabbat zou verachten, zoals hun voorvaderen dat hadden gedaan. Dit was immers een van de redenen waarom het volk vroeger afdwaalde naar afgoderij en waarom het uiteindelijk weggevoerd moest worden. Nehemia wilde het volk helpen naar Gods geboden te leven en niet terug te vallen in zonde. Zijn hart verlangde ernaar God te eren en zijn volk te bewaren, zoals hij dat had gedaan vanaf het moment dat hij met de wederopbouw was begonnen.
In de eeuwen daarna werden de wetten omtrent de Sabbat steeds strenger. De geestelijk leiders maakten meer regels en richtlijnen om ervoor te zorgen dat niemand de Sabbatswetten zou kunnen overtreden, of welke andere wet dan ook. Het probleem was dat ze dit niet met een zuiver hart deden. Ze vergaten wat echt belangrijk was: God eren en erop vertrouwen dat Hij voor hen zorgt, zelfs wanneer ze een rustdag namen. In plaats daarvan maakten ze strenge regels, zodat ze zich goed konden voelen als ze zich daaraan hielden en anderen konden veroordelen die dat niet deden.
Jezus liet zien dat het ook anders kon. Hij toonde de religieuze leiders en zijn volgers wat de ware bedoeling van de Sabbat is: een moment van rust en eredienst voor Gods volk. Toen Hij iemand op de Sabbat genas, bracht dat rust en verering van God. God had de Sabbat voor zijn volk ingesteld, zodat ze eraan herinnerd zouden worden dat Hij alleen voor hen zorgt.
Ook wij kunnen God eren door deze rustdag te houden. We zijn niet aan de Joodse Sabbatswetten gebonden, maar ook voor Christenen is het belangrijk een dag rust te nemen om Gods goedheid te gedenken. We rusten op die dag en laten zien dat we op God vertrouwen, in de wetenschap dat Hij voor ons kan en wil zorgen. We vieren zijn goedheid en staan stil bij zijn eeuwigdurende trouw. Laten we mensen van het geloof zijn, die stilstaan en rusten in Gods macht en voorzienigheid en die zijn goedheid gedenken.
读经计划介绍

God is altijd getrouw om zijn werk in ons en door ons tot een goed einde te brengen. Van gebrokenheid tot herstel is een zesweekse Bijbelstudie over het Bijbelboek Nehemia, waarin we leren wat onze reactie moet zijn als we zien dat God machtig in ons leven werkt.
More