Від Іоана 13
UMT
13
Таємна вечеря. Ісус обмиває ноги Своїм учням
1Було це перед святом Пасхи. Ісус знав, що настала година Йому покинути цей світ і піти до Отця Свого. Він завжди любив тих, хто був з Ним у світі, та час прийшов показати їм, що любов ця до них була безмежною.
2То сталося під час вечері, коли диявол уже переконав Юду, сина Симона Іскаріота, зрадити Ісуса.3Ісус знав, що Отець дав Йому владу над усім, і що прийшов Він від Бога й повертався до Нього.4Він підвівся з-за столу, зняв з Себе верхній одяг, узяв рушника і підперезався ним.5Тоді налив води у миску і почав мити Своїм учням ноги#мити … ноги 13:5 Звичай, який існував у першому сторіччі, оскільки люди носили сандалії подорожуючи пильними шляхами. Цей обов’язок, як правило, виконувала прислуга. Також див. у віршах 6-14. й витирати їх рушником, яким був підперезаний.
6Коли Ісус підійшов до Симона-Петра, той запитав Його: «Господи, невже Ти будеш мити мені ноги?»7У відповідь Ісус мовив: «Ти не розумієш зараз, що Я роблю, а зрозумієш пізніше».8Петро сказав Йому: «Ти ніколи не митимеш ніг моїх!» На те Ісус відповів: «Якщо Я не обмию їх, то не матимеш ти місця поруч зі Мною».
9«Господи, — попросив Симон-Петро, — обмий не лише ноги, а й руки мої і голову!» Тоді Ісус до нього й каже:10«Тому, хто обмився, лише ноги обмити треба, бо він чистий увесь. І ви чисті, та не всі».11Він знав того, хто зрадить, тому й сказав так: «Ви чисті, та не всі».
12Скінчивши обмивати ноги, Ісус знову вдягнувся і, повернувшись на Своє місце за столом, мовив: «Чи розумієте ви, що Я для вас зробив?13Ви називаєте Мене Вчителем і Господом, і маєте рацію, бо це Я.14-15Тож якщо Я, Господь і Вчитель, обмив ноги вам, то вам належить обмивати ноги один одному. Я подав вам приклад, щоб ви могли служити іншим так, як і Я служив вам.
16Істинно кажу вам: жоден слуга не важливіший за свого господаря, так і Посланець не більший від Того, Хто Його послав.17Якщо знатимете це, то щасливі будете, виконуючи такі правила.18Я не кажу про вас усіх. Я знаю тих, кого вибрав. Та мусить збутися те, що написано у Святому Писанні: „Той, хто хліб їв зі Мною, повернувся проти Мене”#повернувся проти Мене 13:18 Див. Псалми 41:9..19Я кажу вам про це зараз, перш ніж це збудеться, а коли воно збудеться, ви повірите: Я — Сущий#Я — Сущий 13:19 Або «Я Той, Хто Є». Це було iм’я Господа, яке використовувалося у Старому Заповіті. Див. Iсаї 41:4; 43:10, Вихід 3:14. Проте, воно також може означати «Я є Він (Христос)». Також див. у віршах 28 та 58..20Істинно кажу вам, хто приймає Мого посланця, той приймає і Мене, а хто приймає Мене, той приймає і Того, Хто Мене послав».
Ісус виявляє зрадника
21Мовивши це, Ісус сильно стурбувався і сказав відверто: «Істинно кажу вам: серед вас є один, хто зрадить Мене».22Та Його учні почали дивитися один на одного, не розуміючи, про кого Він каже.23Один з Його учнів, той, котрого Ісус любив, був поруч з Ісусом за столом.24Симон-Петро кивнув йому, щоб той спитав, про кого це Ісус мовив.25Той, нахилившись близько до Ісуса, запитав: «Господи, хто він?»26І відповів Ісус: «Це той, для кого Я вмочу скибку хліба в миску». Тоді Він вмочив хліб у миску й подав його Юді, сину Симона Іскаріота.27І лише Юда взяв той хліб, як сатана увійшов у нього. Тоді мовив Ісус до Юди: «Роби швидше те, що збираєшся зробити».
28Та ніхто з тих, хто сидів поруч за столом, не зрозумів, чому Він так сказав Юді.29Через те, що Юда мав скриньку для грошей, одні думали, що Ісус сказав йому купити все, що потрібно для свята, інші, що Він велів роздати трохи грошей бідним.30Юда взяв шматок хліба в Ісуса і відразу вийшов. Була ніч.
Любіть одне одного
31Після того, як Юда вийшов, Ісус мовив: «Прийшов час Сину Людському здобути Славу, яка належить Йому, а через Нього і Бог прославиться.32Оскільки Бог здобуває Славу через Нього, то й Син Людський прославиться через Бога. І Бог незабаром прославить Його.33Діти мої, вже не довго Я буду з вами, а потім ви шукатимете Мене. Це буде так, як Я сказав юдеям: „Ви не зможете піти туди, куди йду Я”. Так і вам Я кажу.34Я даю вам нову заповідь: любіть один одного. Як Я вас полюбив, ви повинні любити один одного.35Всі знатимуть, що ви Мої учні, якщо ви любитимете один одного».
Ісус говорить, що Петро зречеться Його
36«Господи, куди ж Ти йдеш?» — спитав Симон-Петро.
«Ти не можеш іти за Мною, куди Я йду, а пізніше — йтимеш», — відповів Ісус.37Петро знову запитав: «Господи, чому я зараз не можу йти? Я за тебе життя покладу».38Ісус відповів: «Чи й насправді ти покладеш своє життя? Істинно кажу тобі: ще до того, як півень проспіває, ти тричі зречешся Мене».