Перше Послання Іоана 3

3
Ми — Божі діти
1Подумайте, яку велику любов виявив до нас Отець, щоб могли ми називатися дітьми Божими! І ми справді діти Божі! Тому світ і не знає нас, бо не признав і Його. 2Любі друзі, тепер ми діти Божі, та ще невідомо, ким ми станемо у майбутньому. Але ж ми знаємо, що коли Христос з’явиться знову, ми будемо подібні до Нього, бо ми побачимо Його таким, який Він є! 3Кожен, хто надіється на Христа, очищає себе так само, як і Він чистий.
4Кожен, хто грішить, порушує Закон Божий, бо гріх — це порушення Закону. 5Ви знаєте, що Христос прийшов, аби забрати людські гріхи, сам же Він — безгрішний. 6Кожен, хто живе у Христі, не може продовжувати грішити, а як хто й продовжує грішити, то значить, що він ніколи не бачив і не знав Його.
7Любі діти! Не давайте себе обманювати. Той, хто живе праведно, — праведний, як Христос. 8Той же, хто продовжує грішити, належить дияволу, бо диявол грішив від самого початку. На те й з’явився Син Божий, щоб зруйнувати зроблене дияволом.
9Той, хто став дитям Божим, більше не живе у гріху, бо нове життя, дане Богом#3:9 нове… Богом Або «Його насіння»., залишається в цій людині. І вже не може він продовжувати грішити, бо став дитям Божим. 10Ось як розпізнати, хто є дітьми Божими, а хто дияволовими: кожен, хто не живе праведно і не любить братів і сестер своїх, до Бога не належить.
Любіть ближнього
11Таким є зміст послання, яке ви чули від самого початку, — любіть одне одного. 12Не вподібнюйтесь Каїну, який належав лукавому і вбив свого брата. За що ж він убив його? Бо вчинки його були лихі, а братові — праведні.
13Браття і сестри, не дивуйтеся, якщо світ ненавидить вас. 14Ми знаємо, що перейшли від смерті до життя, бо любимо братів і сестер своїх. Той, хто не любить, залишається мертвим. 15Хто ненавидить віруючого брата свого — вбивця#3:15 Хто ненавидить… вбивця У цьому вірші Ісус застерігає віруючих не ненавидіти інших, бо ненависть дорівнює вбивству. Також див.: Мт. 5:21-26., а ви знаєте, що жоден убивця не матиме вічного життя в собі.
16Отак пізнали ми, що справжня любов — завдяки Христу, Який віддав Своє життя за нас. Нам також належить віддати життя своє за братів і сестер наших. 17Якщо хтось має статки і бачить, що віруючий брат його у нужді, але не має до нього співчуття, то як можна сказати, що любов Божа живе в ньому? 18Любі діти! Любов наша повинна бути не тільки словами й розмовами, а й вчинками, що виявляють справжню любов.
19І так ми впевнюємося, що належимо до правди. Саме так ми заспокоюємо наші серця перед Богом, 20коли серця наші засуджують нас#3:20 засуджують нас Або «наше серце змушує відчувати провину».. Це тому, що Бог величніший за наші серця і знає все.
21Любі друзі, якщо серця наші нас не засуджують, то ми без страху наблизимося до Бога. 22І ми одержуємо від Всевишнього все, про що просимо, бо виконуємо заповіді Його і діємо догідно Богу. 23Ось, що Він нам заповідав: щоб вірували ми в ім’я Сина Його Ісуса Христа і любили одне одного, як Він наказував нам. 24Той хто живе згідно з заповідями Божими, живе в Ньому, і Бог живе у такій людині. Ми знаємо, що Бог живе в нас завдяки Духу, який Він дарував нам.

Выделить

Поделиться

Копировать

None

Хотите, чтобы то, что вы выделили, сохранялось на всех ваших устройствах? Зарегистрируйтесь или авторизуйтесь

YouVersion использует файлы cookie, чтобы персонализировать ваше использование приложения. Используя наш веб-сайт, вы принимаете использование нами файлов cookie, как описано в нашей Политике конфиденциальности