До Римлян 12
UMT
12
Присвятіть своє життя Богу
1Отже, благаю вас, брати і сестри мої, через милосердя Боже віддайте життя#життя 12:1 Буквально «тіла свої». своє Богу, як живу пожертву, що є свята й мила Богу. То буде вашим духовним служінням Йому.2Не підкоряйтеся світу цьому. Краще нехай ваш розум зміниться і відновиться, щоб змогли ви пізнати й прийняти волю Божу, щоб збагнули ви, що є добре, досконале й бажане Богу.
3Оскільки Бог дав мені особливий дар, то я звертаюся до кожного з вас. Не треба цінувати себе більше, ніж то годиться. Будьте розсудливими, виходячи з тієї віри, якою Бог наділив кожного з вас.4Кожен із нас має тіло, що складається з різних частин. І не всі частини мають однакове призначення.5Так само й ми є багатьма частинами, які утворюють одне тіло у Христі. Кожна частина належить до всіх інших.
6Ми маємо дари, які різняться згідно з благодаттю, даною нам. І якщо хтось одержав обдарування бути пророком, то він мусить користатися ним настільки, наскільки він вірить.7Якщо хтось одержав дар служіння іншим, той нехай присвятить життя своє служінню. Якщо хтось має хист навчати інших, той нехай навчає.8Хто обдарований умінням утішати, той нехай втішає. А хто має дар ділитися з людьми, нехай робить це щиро. Хто має здатність керувати, нехай керує сумлінно. Наділений же талантом милосердя нехай це милосердя з радістю несе людям.
9Нехай любов ваша буде щирою. Ненавидьте зло й горніться до добра.10Будьте відданими братерській любові одне до одного. Шануйте одне одного більше, ніж себе самого.11У праці будьте завзятими й не лінуйтеся. Палайте серцем у служінні Господу.
12Втішайтеся надією. Будьте терплячі в біді й наполегливі в молитвах ваших.13Допомагайте святим людям Божим у скруті, гостинними будьте до перехожих.14Благословляйте тих, хто переслідують вас; благословляйте, а не проклинайте.
15Радійте з тими, хто радіє, і плачте з тими, хто плаче.16Живіть у злагоді. Не пишайтеся, краще товаришуйте з приниженими. Не вважайте себе мудрими.
17Нікому не відповідайте злом за зло. Дбайте про те, щоб робити добро на очах у всіх людей.18Якщо це можливо і якщо це залежить від вас, живіть у мирі з усіма людьми.19Любі друзі, не будьте мстивими, краще залиште місце гніву Божому. Адже сказано у Святому Писанні: «Мені належить помста. Я відплачу, — говорить Господь».20Отож:
«Якщо ворог твій голодний, то нагодуй його.
Якщо ж він спраглий, то дай йому напитися.
Таким чином ти примусиш його присоромитися#ти примусиш … присоромитися 12:1 Буквально «посипеш їхні голови розпеченим вугіллям». Як правило, у часи Старого Заповіту «сипати порох або золу на голову» було ознакою суму або сорому.». Книга приказок Соломона 25:21-22.
21Не піддавайся злу, а перемагай його добром.