Перше Послання до Солунян 5
UMT
5
Готуйтеся до пришестя Господнього
1Немає потреби писати вам, брати і сестри, про часи і строки.2Ви самі добре знаєте, що День, коли повернеться Господь, прийде несподівано, мов злодій уночі.3Люди казатимуть: «Усе мирно і спокійно». І тоді зненацька настигне їх загибель, немов муки вагітної жінки. Й ніхто з них не уникне смерті!
4Але ви, брати і сестри, не перебуваєте в темряві, та той День не застане вас зненацька, немов злодій.5Бо всі ви належите світлу і дню. Ми не належимо ні ночі, ані темряві.6Тож не будемо спати, як інші, а пильнуймо і маймо самовладання.7Бо ті, хто сплять — сплять уночі, і хто п’є — впивається вночі.8Та оскільки ми належимо дню, то матимемо самовладання. Вберемося ж у панцир віри й любові та в шолом надії на спасіння.
9Бог вибрав нас не для того, щоб терпіли ми гнів Його, а щоб ми дістали спасіння через Господа нашого Ісуса Христа.10Він помер за нас, щоб ми, чи живемо, чи вмерли вже, коли Він прийде, змогли жити разом із Ним.11Тож підбадьорюйте і зміцнюйте духовно одне одного, як ви вже це й робите.
Останні настанови й вітання
12Але благаємо вас, брати і сестри, шануйте тих послідовників Господніх, хто тяжко трудиться серед вас, навчаючи і піклуючись про вас.13Любіть їх і ставтеся до них з якнайбільшою повагою за їхню працю.
Живіть у мирі між собою.14Ми благаємо вас, браття: наставляйте на розум ледарів, втішайте малодушних, допомагайте слабким. Будьте терплячі з усіма.
15Пильнуйте, щоб ніхто не платив злом за зло, та завжди намагайтеся робити добро одне одному і всім людям.
16Будьте завжди радісні.17Постійно моліться.18Дякуйте Богові при всіх обставинах, бо саме так Господь хоче, щоб ви жили в Христі Ісусі.
19Не давайте згаснути#Не давайте згаснути 5:19 Або «не припиняте праці». Духові Святому.20Не ставтеся з презирством до пророцтва,21але ж зробіть звичкою для себе все перевіряти, щоб бути певними у тому, що те чи інше йде від Бога. Тримайтеся добра,22та стережіться всілякого зла.
23І нехай сам Бог, Джерело миру, зробить вас чистими і відданими Йому. Нехай усе єство ваше — дух, душа і тіло будуть збережені непорочними до приходу Господа нашого Ісуса Христа.24Бо Той, Хто покликав вас, здійснить це. Йому можна довіритися.
25Браття і сестри, просимо, моліться й за нас.26Вітайте всіх братів святим поцілунком#святим поцілунком 5:26 Або «особливим вітанням»..27Заклинаю вас Господом прочитати цього листа всім братам.28Нехай благодать Господа нашого Ісуса Христа буде з вами.