Перше Послання Петра 1
UMT
1
Вітання
1Вітання від Петра, апостола Ісуса Христа, до вибраних людей, які живуть далеко від рідної країни, і розкидані по Понтії, Ґалатії, Каппадокії, Азії та Віфінії.
2Ще з початку світу, згідно з задумом Бога, Отця нашого, через освячення Духом вас було обрано стати Його святим народом. Волею Бога вас було призначено бути слухняними Йому і очищеними завдяки жертовній крові Ісуса Христа.
Благодать і мир нехай вам примножаться!
Віра — коштовніша за золото
3Благословенний Бог, Отець нашого Господа Ісуса Христа. Великою милістю своєю Він відродив нас до нового життя, яке приносить живу надію завдяки воскресінню Ісуса Христа з мертвих.4Це надія на нетлінну, непорочну, нев’янучу спадщину, що чекає нас на Небесах.
5Ви, захищені силою Божою завдяки вірі своїй, знайдете спасіння, яке отримаєте в кінці світу.6Радійте з цього, навіть якщо зараз ви й страждаєте від різних випробувань.7Випробувана віра ваша — набагато чистіша і коштовніша від золота, яке все ж таки тлінне, хоч і вогнем випробовується. Та коли з’явиться Ісус Христос, бездоганна віра ваша заслужить похвалу, Славу і честь.
8Хоча ви й не бачили Христа, але ви любите Його. Навіть якщо ви зараз не можете побачити Його на власні очі, ви віруєте у Нього і сповнюєтеся невимовною славною радістю.9І ви досягнете мети своєї віри — спасіння душ ваших.
10Пророки ретельно вивчали й розшукували все, що стосується цього спасіння. Вони провіщали про обіцяну нам благодать.11Дух Христа сповіщав через тих пророків про страждання, і про майбутню Славу, яку отримає Ісус, прийнявши їх. Пророки намагалися збагнути те, про що Дух свідчив: коли це станеться, і яким буде світ у тий час.12І відкрилося їм, що не собі вони служать, а вам. Це було сповіщено Духом Святим, який зійшов з Небес через благовісників. Навіть Ангели бажають дізнатися про все, що знаєте ви.
Заклик до святого життя
13Тож приготуйте ваш розум для служіння й пильнуйте#пильнуйте 1:13 Або «будьте повні самовладання».. Всі надії свої покладіть на благодать, що буде дана вам, коли з’явиться Ісус Христос.14У минулому ви не мали того розуміння, яке у вас є тепер, тож ви поводилися відповідно з своїми неблагочестивими бажаннями. Проте зараз, ви стали дітьми Бога, отже будьте слухняні Йому.15За прикладом Бога, Який обрав вас, прагніть святості в усіх вчинках своїх.16Бо сказано у Святому Писанні: «Будьте святі, тому що Я святий».
17І якщо називаєте Його Отцем, Який безсторонньо судить вчинки кожного, то живіть з пошаною#з пошаною 1:17 Або «зі страхом». до Нього, поки перебуваєте на цій землі#перебуваєте на цій землі 1:17 Або «тимчасово відвідуєте цю чужу землю»..18-19Ви знаєте, що не тлінним сріблом та золотом вас було викуплено від марного життя, якому ви навчилися від ваших предків, а дорогоцінною кров’ю чистого і непорочного Ягняти — кров’ю Христа.20Його було вибрано ще до створення світу, але ж з’явився Він останнім часом лише заради вас.21Завдяки Христу ми повірили в Бога. Він воскресив Ісуса з мертвих і дарував Йому Славу, тож ваша віра й надія — на Бога.
22Тепер, коли ви, сприйнявши Слово правди, очистили душі свої для справжньої братньої любові, любіть одне одного палко й від щирого серця.23Ви відродилися не від насіння тлінного, а від життєдайного Слова Божого, яке існуватиме вічно.
У Писанні говориться:
24«Наше життя подібно до дикої квітки,
а слава людська подібна до цвіту.
Трава засохне, цвіт опаде.
25Але Слово Боже буде жити вічно». Ісая 40:6-8
І це Слово є Доброю Звісткою, яка була проповідувана вам.