1
रोमियों 3:23-24
नुवो नेम (मेवड़ी नया नियम)
एम टी आर
काँके हाराई पाप किदो हे अन हाराई परमेसर की मेमाऊँ छेटी हे। पण परमेसर का अनुगरेऊँ अन छुटकाराऊँ ज्यो ईसू मसी में हे, वीं फोकट में धरमी ठेराया ग्या हे।
Comparar
Explorar रोमियों 3:23-24
2
रोमियों 3:22
हाराई विस्वास्याँ का वाते ईसू मसी में विस्वास का हाते बना भेद-भाव करिया परमेसर का आड़ीऊँ मलबावाळी धारमिकता परगट किदी गी हे।
Explorar रोमियों 3:22
3
रोमियों 3:25-26
ईसू मसी की मोत पे विस्वास करबाऊँ पापाँ की मापी पाबा का वाते परमेसर ईसू मसी ने एक बलीदान का रूप में दे दिदो, ईं तरियाँ परमेसर आपणी धारमिकताने परगट किदी, काँके परमेसर समता खान मनकाँ का पेल्याँ का पापाँ को दण्ड ने दिदो अन छोड़ दिदा हा। ताँके वो अणी टेम में आपणी धारमिकताने परगट करे, जणीऊँ वो खुद धरमी अन ईसू में विस्वास करबावाळा ने धरमी ठेराबावाळो बणे।
Explorar रोमियों 3:25-26
4
रोमियों 3:20
काँके नेमा का कामाँऊँ कुई भी मनक परमेसर का हामे धरमी ने बण सके हे। काँके नेमाऊँ तो पाप की ओळकाण वेवे हे।
Explorar रोमियों 3:20
5
रोमियों 3:10-12
जस्यान के सास्तर लिक्यो हे के, “कुई खरो ने, एक भी ने हे! कुई हमजदार ने हे, ज्यो परमेसर ने होदे हे! हाराई का हाराई परमेसर का गेलाऊँ भटकग्या हे, वीं हाराई बुरा बणग्या हे, कुई भलई करबावाळो ने हे एक भी ने हे।
Explorar रोमियों 3:10-12
6
रोमियों 3:28
ईं वाते अबे आपाँ ईं नतीजा पे पोछ्याँ हा के, कुई भी मनक नेमा का कामाँ के जस्यान चालन ने, पण विस्वासऊँ धरमी बण सके हे।
Explorar रोमियों 3:28
7
रोमियों 3:4
कदी भी अस्यान ने वेवे, यद्याँ हाराई मनक जूटा हे, तो भी परमेसर हाँचा हे। जस्यान सास्तर में लिक्यो तको हे के, “जणीऊँ थूँ थाँरी बाताँ में धरमी वेवे अन न्याव करती टेम में थूँ जे पावे।”
Explorar रोमियों 3:4
Inicio
Biblia
Planes
Vídeos