1
Johannes’ evangelium 3:16
Bibelen – Guds Ord 2017
BGO
For så har Gud elsket verden at Han ga sin Sønn, Den enbårne, for at hver den som tror på Ham, ikke skal gå fortapt, men ha evig liv.
Vergleichen
Studiere Johannes’ evangelium 3:16
2
Johannes’ evangelium 3:17
For Gud sendte ikke sin Sønn til verden for å dømme verden, men for at verden skulle bli frelst ved Ham.
Studiere Johannes’ evangelium 3:17
3
Johannes’ evangelium 3:3
Jesus svarte ham: «Sannelig, sannelig sier Jeg deg: Den som ikke blir født på ny, kan ikke se Guds rike.»
Studiere Johannes’ evangelium 3:3
4
Johannes’ evangelium 3:18
Den som tror på Ham, blir ikke dømt. Men den som ikke tror, er allerede dømt fordi han ikke har trodd på Guds enbårne Sønns navn.
Studiere Johannes’ evangelium 3:18
5
Johannes’ evangelium 3:19
Dette er dommen, at lyset er kommet inn i verden og menneskene elsket mørket mer enn lyset, for gjerningene deres var onde.
Studiere Johannes’ evangelium 3:19
6
Johannes’ evangelium 3:30
Han skal vokse, jeg skal avta.
Studiere Johannes’ evangelium 3:30
7
Johannes’ evangelium 3:20
Hver den som gjør det onde, hater lyset og kommer ikke til lyset, for at ikke gjerningene hans skal bli avslørt.
Studiere Johannes’ evangelium 3:20
8
Johannes’ evangelium 3:36
Den som tror på Sønnen, har evig liv. Men den som ikke vil tro Sønnen, skal ikke se livet, men Guds vrede blir over ham.»
Studiere Johannes’ evangelium 3:36
9
Johannes’ evangelium 3:14
På samme måte som Moses løftet slangen opp i ørkenen, skal også Menneskesønnen bli løftet opp
Studiere Johannes’ evangelium 3:14
10
Johannes’ evangelium 3:35
Far elsker Sønnen og har gitt alt i Hans hånd.
Studiere Johannes’ evangelium 3:35
Hauptbildschirm
Bibel
Lesepläne
Videos