Príď, Pane Ježišu!ഉദാഹരണം

Príď, Pane Ježišu!

43 ദിവസത്തിൽ 13 ദിവസം

Čoskoro prídem

Čítanie: Zjavenie 22, 20-21

SOAP: Zjavenie 22, 20

Ježiš príde čoskoro. To znamená, že všetky naše dni sú zrátané a hodiny tikajú. Ani si nedokážem predstaviť ten nádherný deň, keď budem môcť byť konečne s Ježišom navždy. Som si istá, že keď sa potom obhliadnem späť, všetky dni na zemi budú iba kratučkým okamihom v porovnaní s večnosťou v nebesiach. Všetky skúšky, súženia a bolesť, ktorú som zažila, budú zabudnuté vo svetle večnosti s Kristom.

Zameriavanie sa na budúcnosť s Ježišom mi pomáha vytrvať v prítomnosti.

Keď si uvedomím, že je tu časová os a ja sa pomaly blížim ku koncu, pomáha mi to vytrvať v dňoch, keď už ďalej nevládzem. V dni, keď som na mobile príliš často a sledujem všetky novinky zo sveta namiesto toho, aby som si čítala Božie slovo, začnem byť viac pesimistická ohľadom budúcnosti. Vtedy si musím pripomínať, že by som sa mala vrátiť k Božiemu slovu a dovoliť Mu, aby mi utíšil srdce a upokojil myseľ.

To sa presne deje, aj keď čítam dnešné verše. Keď si pripomínam, že Ježiš čoskoro príde, zároveň si pripomínam, že skúšky a trápenia, ktoré prežívam dnes, nebudú trvať večne. A to „čoskoro“ bude jedného dňa „teraz“. To je to, čo mi pomáha prežiť aj dnešný deň.

Modlitba

Drahý Pane, ďakujem za sľub, že sa čoskoro vrátiš. Pomáhaj nám vytrvať v súžení. Pomáhaj nám využiť každý deň na tejto zemi naplno, tak, aby sme sa nenechali pohltiť maličkosťami, na ktorých nezáleží. Pomáhaj nám ostať zameraní na Teba a na úlohu, ktorú si nám zveril – činiť učeníkov po celom svete. Pomáhaj nám dotýkať sa ľudí okolo nás Tvojou láskou. Až do toho slávneho dňa, kedy Ťa uvidíme tvárou v tvár, sa budeme aj naďalej modliť: Príď, Pane Ježišu, príď. Amen.

ഈ പദ്ധതിയെക്കുറിച്ച്

Príď, Pane Ježišu!

Zámerom tohto štúdia nie je skúmanie časovej následnosti udalostí posledných dní, ani interpretácia ich významu. Jeho cieľom je skôr povzbudiť nás pri príprave na koniec časov a poukázať na nádej, ktorú máme v Kristovi. Nepoznáme hodinu Ježišovho návratu, ale môžeme si všímať znamenia, ktoré mu predchádzajú. Tie nám napovedajú, že čas návratu je blízko. V tomto pláne sa zameriame na momenty v Novom zákone, v ktorých Ježiš, ale aj iní hovorili o Jeho návrate. Chceme ponúknuť povzbudenie, ako pri myšlienke na blížiaci sa koniec bdieť, ale nestrachovať sa. Nech nás Ježiš pri svojom návrate nájde pri práci na Božom kráľovstve.

More