Від Іоана 14
UMT
14
Ісус заспокоює Своїх учнів
1«Нехай не тривожаться ваші серця, — мовив Ісус. — Продовжуйте вірити в Бога, та вірте також в Мене.2У домі Отця Мого багато кімнат, і якби не так було, то Я б вам сказав. Я йду туди, щоб приготувати місце для вас.3А коли піду й приготую, то повернуся й заберу вас з Собою, щоб ви були там, де Я.4Куди Я піду, туди й ви шлях знаєте».
5Хома й каже тоді: «Господи, ми не знаємо, куди Ти йдеш. Звідки нам знати шлях?»6«Я є Шлях, Істина й Життя, — відповів Ісус. — І ніхто не прийде до Отця інакше, як через Мене.7Якщо ви справді знали Мене, то знали й Отця Мого. І відтепер ви знаєте Його, ви бачили Його».
8Тоді Пилип мовив: «Господи, покажи нам Отця, і цього буде досить для нас».9Ісус відповів: «Я був серед вас так довго, а ти, Пилипе, досі не знаєш Мене? Хто бачив Мене, той і Отця бачив. Як ти можеш казати: „Покажи нам Отця”.10Хіба ти не віриш, що Я є в Отці, а Отець у Мені? Слова, що кажу вам, ідуть не від Мене. Отець, Який є в Мені, вершить справи Свої.11Повірте Мені, коли кажу, що Я є в Отці, а Отець в Мені. Якщо ж ні, то повірте в Мене за чудесні справи Мої.12Істинно кажу вам: хто вірить у Мене, зможе здійснити те ж, що й Я. Так! Він здійснить навіть більше, бо Я йду до Отця Свого.13І як попросите ви щось здійснити в ім’я Моє, Я здійсню те. Я зроблю це, щоб Слава Отця явилася через Сина Його.14Якщо попросите чогось в Моє ім’я, те Я виконаю».
Ісус обіцяє пришестя Святого Духа
15«Якщо любите Мене, то виконуватимете Мої заповіді.16І Я проситиму Отця, а Він дасть вам іншого Помічника#Помічника 14:16 Або «Розрадника», «Святого Духа». Див. «Святий Дух». Також вірш 26., який буде з вами вічно.17Це Дух Істини#Дух Істини 14:17 Або «Святий Дух». Див. «Святий Дух». Саме Він ніс розуміння істини Господньої послідовникам Ісуса. Див. Іоана 16:13., якого світ не може прийняти, бо не бачить і не знає його. Ви ж його знаєте, бо він живе з вами і буде жити в вас.
18Я не залишу вас сиротами, та повернуся до вас.19Іще трохи, і світ уже не побачить Мене, ви ж бачитимете Мене, бо Я живу і ви будете жити.20І того дня ви дізнаєтеся, що Я в Отці Своєму, а ви в Мені, а Я в вас.21Хто приймає Мої заповіді й дотримується їх, той справді любить Мене, а хто любить Мене, того й Отець Мій полюбить, і Я любитиму того і явлюся йому».
22І спитав Його Юда, але не Іскаріот: «Господи, як же це так, що Ти лише нам явишся, а не світові?»23Ісус мовив у відповідь: «Хто любить Мене, той слідуватиме вченню Моєму, і Отець любитиме того. І Ми прийдемо до Нього й будемо з Ним.24Хто ж не любить Мене, той не слідує вченню Моєму. І слово, що ви чуєте, йде не від Мене, воно належить Отцю Моєму, Який послав Мене.
25І все це Я вам казав, поки був разом з вами.26Та й Помічник, Дух Святий, Якого Отець пошле в ім’я Моє, навчить вас усього. Він нагадає вам усе, що Я казав.
27Живіть у злагоді. Я залишаю вам мир, та не так, як світ його дає! Нехай не тривожаться серця ваші й не страхаються.28Ви чули, як Я казав вам, що залишаю вас, але повернуся знову. Якби ви Мене любили, то зараз би раділи, що до Отця Я йду, тому що Він величніший за Мене.29Я сказав вам про це зараз, перш ніж воно трапиться. А коли це станеться, ви зможете пересвідчитися й повірите.
30Недовго вже говоритиму Я з вами, бо йде правитель світу цього#правитель світу цього 14:30 Тобто «сатана». Див. «сатана»., але він не має влади наді Мною.31І всі ці події відбуваються для того, щоб світ узнав, як люблю Я Отця. І чиню так, як наказав Отець Мені. Вставаймо ж і ходімо разом звідси».