До Євреїв 13
UMT
13
1Тож любить одне одного як брати і сестри у Христі.2Ніколи не забувайте про гостинність, адже дехто був гостинний до Ангелів, навіть не впізнавши їх.
3Пам’ятайте про ув’язнених так, ніби ви ув’язнені разом з ними. Пам’ятайте про тих, хто страждає, розуміючи, що й ви самі можете зазнати таких страждань.
4Шануйте шлюб; сімейне ложе мусить бути непорочним. Бо розпусників і перелюбців Бог засудить.
5Не зв’язуйте своє життя з любов’ю до грошей, задовольняйтеся тим, що маєте. Адже Бог сказав:
«Я вас ніколи не залишу.
Від вас ніколи не відмовлюсь». Повторення Закону 31:6
6Тож ми можемо впевнено сказати:
«Господь — моя підтримка;
Я не боятимусь нічого.
Що люди можуть мені заподіяти?» Псалми 118:6
7Пам’ятайте наставників своїх, які навчили вас Слову Божому. Зважайте на те, як жили і померли вони, та наслідуйте віру їхню.8Ісус Христос — незмінний вчора, сьогодні й завжди.
9Не дозволяйте збити себе з путі різним непевним ученням. Шукаючи духовні сили, покладайтеся тільки на Божу милість, а не на правила про їжу. Ніхто ніколи не мав вигоди, підтримуючи ті закони.
10Ми маємо жертовник#жертовник 13:10 Або «пожертва», тобто пожертва Ісуса Христа, Який віддав Своє життя за гріхи людства., з якого не мають права їсти ті, хто служить у Святому Наметі.11Юдейські первосвященики беруть кров забитих тварин до Святая Святих#Святая Святих 13:11 Місце у Святому Наметі або Храмі, де первосвященик знаходився у Божій присутності.. Вони приносять її в жертву за гріхи, а туші спалюють за табором.12Так і Ісус страждав за міською брамою, щоб дати Своїм людям святість через Свою кров.13Ось чому ходімо до Нього за межі табору, й розділимо Його зганьблену долю.14Бо у нас тут немає вічного міста, ми тільки шукаємо прийдешнє місто.
15Тож через Ісуса повинні постійно приносити пожертву Господу, тобто хвалу з уст наших, що визнають Його Ім’я.16І не забуваймо творити добро й ділитися тим, що маємо, з іншими, бо такі жертви милі Богу.
17Слухайте наставників своїх, тому що вони відповідальні за ваш духовний ріст. Коріться їм, щоб вони могли виконувати свою справу з радістю й без гірких зітхань, бо це корисне для вас.
18Продовжуйте молитися за нас. Ми впевнені у своєї праці, бо з чистим сумлінням робимо усе, що є найкращім.19Особливо ж благаю вас молитися, щоб Бог швидше повернув мене до вас.
20-21Хай Бог миру, Який, через кров Нового Заповіту, воскресив з мертвих великого Пастиря стада Божого, нашого Господа Ісуса, знарядить вас усім добрим, щоб ви могли здійснити Його волю: зробити усе, що приємне для Нього, через Ісуса Христа, Якому нехай буде Слава навічно. Амінь.
22Благаю вас, брати і сестри, прийняти з терпінням моє послання підтримки. Зрештою, це короткий лист.23Я хочу, щоб ви знали, що брат наш Тимофій#Тимофій 13:23 Учень і сподвижник Павла. звільнений з в’язниці. Якщо він встигне прибути, то ми з ним будемо разом, коли я побачу вас.24Передавайте наші вітання всім вашим наставникам і всім Божим людям. Шлють вам вітання ваші браття з Італії.25Хай милість Божа буде з вами всіма.