До Євреїв 10
UMT
10
Христова жертва дарує нам очищення
1У Законі була лише тінь того добра, що має прийти. В ньому немає чіткого відображення справжнього добра. Тож він, з пожертвами, що приносяться з року в рік, ніколи не зробить досконалими тих, хто приходить поклонитися Богу.2А якби міг, то чи не перестали б люди приносити ці жертви? Адже ті, хто поклоняються Богу, могли б воднораз і назавжди очиститися й ніколи більше не відчувати вини за свої гріхи.3Власне, навпаки, через ті жертви люди згадують про гріхи.4Бо ж неможливо цаповою та бичою кров’ю змити гріхи.
5Через те, коли Христос входив у світ, Він казав:
«Ти не жадав ні пожертви, ні приношення,
лише тіло Ти Мені наготував.
6Не мав Ти втіхи в спалених пожертвах
та в приношеннях за гріх.
7Тоді Я сказав: „Ось Я прийшов!
Як сказано про Мене у книзі Закону,
явився Я здійснити Твою волю, о Боже”». Псалми 40:7-9
8Насамперед Він сказав: «Ти не жадав і не мав втіхи з пожертв і підношень, від спалених пожертв та в пожертвах за гріх». (Хоч Закон і вимагав цього).9А потім Він сказав: «Явився Я здійснити Твою волю». Отже, Він перше скасовує, щоб установити друге.10А саме завдяки волі Божій ми одержали святість. Бо Ісус Христос пожертвував Тілом Своїм навічно.
Христова жертва — досконала
11Кожен священик стає і щодня виконує свої священицькі обов’язки. Щоразу він приносить такі самі жертви, але вони ніколи не знімають гріхів.12А коли Христос приніс одну жертву за гріхи на всі часи, Він зайняв Своє місце по праву руку від Бога.13І тепер Він чекає миті, коли вороги Його впадуть до Його ніг#коли … Його ніг 10:13 Або «підкоряться Його владі»..14Бо однією жертвою Він приніс досконалість на всі часи для тих, кому дано святість.15Про це нам і Дух Святий свідчить. По-перше, Він твердить:
16«Настануть дні, коли Я укладу Нову Угоду#Нову Угоду 10:16 Або «Кращу Угоду», яку Господь дав людям через Ісуса Христа. Див. «Заповіт».
з моїм народом, — так сказав Господь. —
Законом просвітлю Я серця людей,
і в їхнім розумі Я напишу його».
17Потім він каже:
«І Я ніколи вже не пам’ятатиму
їхні гріхи і злі вчинки». Єремія 31:33-34
18Там, де гріхи прощені, приносити за них жертви немає потреби.
Рушаймо до Бога
19Ось чому, брати і сестри, ми маємо впевненість, що потрапимо до Святая Святих завдяки крові Ісусовій.20Ми потрапимо туди новим і живим шляхом, який відкрив нам Ісус крізь завісу, тобто через Тіло Його.21Бо ми маємо великого Первосвященика, Який править Храмом Божим.22Тож наблизимося до Бога зі щирими, повними твердої віри серцями, очищеними від нечистого сумління, омивши тіла свої чистою водою.23Будьмо непохитні в тій надії, яку ми маємо, завжди навчаючи інших про неї. Адже ми сповнені віри у те, що Господь виконає усе, що обіцяв.
Підтримуймо одне одного
24Ми повинні думати одне про одного, та спонукати одне одного до любові й добрих вчинків.25Не дамо припинитися нашим зустрічам, як то дехто намагається. Навпаки, підтримуймо одне одного дедалі дужче. Адже ми бачимо, як наближається День.
Не відвертайтеся від Христа
26Бо якщо ми й далі свідомо грішитимемо після того, як пізнали істину, тоді вже ніякими пожертвами за гріхи нам не очиститися.27А буде лише жахливе очікування суду й лютого вогню, що зжере всіх, хто протистоїть Богу.28Кожен, хто відмовлявся від Закону Мойсея, був безжалісно відданий на смерть за свідченнями двох або трьох свідків.29Уявіть же, наскільки гіршу кару заслуговує той, хто ногами топтав Сина Божого#ногами топтав Сина Божого 10:29 Або «не приховує презирства до Ісуса Христа»., хто нечестивою вважає кров Заповіту, що освятила його, хто зневажав Дух милості!30Адже нам відомий Той, Хто сказав: «Мені належить помста, Я відомщу». І ще Він сказав: «Господь судитиме народ Свій».31То жахлива річ — отримати покарання від рук живого Бога.
Не втрачайте мужності
32Пригадайте ті перші дні, коли ви були щойно осяяні світлом Благовісті. Багато боротьби й страждань випало тоді на вашу долю, але ви все витерпіли.33Часом вас самих виставляли на привселюдну зневагу й страждання. Іншим разом ви поділяли долю таких же упосліджених.34Ви розділяли страждання тих, хто був в ув’язненні, і з радістю сприймали, коли у вас відбирали ваше майно. Бо ви знали, що володієте чимось кращим, таким, що буде з вами завжди.
35Не полишайте ж мужності своєї, вона принесе вам велику винагороду.36Ви мусите бути наполегливі, щоб виконати Божу волю й тоді отримати обіцяне Ним.37Бо ось каже Господь:
«Ось вже скоро прийде Той, Кому прийти належить,
й Він не забариться.
38Праведна людина житиме вірою в Мене.
Якщо ж хто злякаючись, відвернеться від Господа,
той не отримає милості від Мене». Авакум 2:3-4 (у грецькому Старому Заповіті).
39Але ми не належимо до тих, хто відвернеться й заблукає. Ні, ми ті люди, які мають віру й спасіння.