Перше Послання до Тимофія 5
UMT
5
Про стосунки між людьми
1Ніколи не докоряй старшому, а вмовляй його, наче батька свого. З молодими ж чоловіками поводься, наче з братами.2Стався до старших жінок, як до матерів, а до молодших — як до сестер, з цілковитою чистотою і повагою.
Про вдів
3Піклуйся про вдів, які насправді потребують допомоги.4Якщо вдова має дітей чи внуків, то нехай вони насамперед навчаються побожно дбати про свою власну родину, і так вони віддадуть належне своїм батькам, бо то бажано Богові.5Вдова, яка насправді потребує допомоги — самотня, про яку немає кому подбати, тільки на Бога покладає вона свою надію. День і ніч вона молиться, благає Бога допомогти їй.6Вдова ж, яка живе в своє задоволення, насправді мертва, хоч і живе.7Тож дайте людям Божим ці настанови, щоб ніхто не мав права їм дорікнути.
8Якщо ж хтось не піклується про ближніх, а особливо про власну родину, той зрікається віри. Той поводиться гірше за невіруючого.
9-10Вдову можна вносити до списку#списку 5:9-10 Кожна церква мала список вдів, які потребували допомоги., якщо їй щонайменше років шістдесят і якщо вона мала лише одного чоловіка#мала лише одного чоловіка 5:9 Або «була вірною своєму чоловікові»., й відома тим, що робить добро людям, виростила своїх дітей, була гостинна, обмивала ноги#обмивала ноги 5:10 Або «служила потребам». Божим людям, допомагала тим, хто потрапив у біду, та якщо присвятила себе добрим вчинкам.
11Але відмовляй в цьому молодшим вдовам, бо коли їхні тілесні бажання беруть гору над відданістю Христу, то вони знову хочуть заміж.12І тоді вони гідні осуду, бо порушують первісну обітницю.13Разом із тим вони звикають ледарювати і, ходячи з дому в дім, базікають про що не слід. Вони не тільки стають ледачими, а й розпускають плітки і втручаються в чужі справи.14Тому мені хотілося б, щоб молодші вдови виходили заміж, виховували дітей, вели господарство й не давали приводу ворогам нашим для лихослів’я.15Кажу так, бо деякі вдови збочили й пішли за сатаною.
16Якщо віруюча жінка має у своїй родині вдів, то нехай сама#жінка … сама 5:16 У деяких грецьких рукописах наводиться «чоловік або жінка … він/вона». підтримує їх, щоб не обтяжувати церкву, яка повинна допомагати тим вдовам, які справді того потребують.
Про старійшин та деякі інші справи
17Старійшини, які добре керують церквою, гідні подвійної шани#подвійної шани 5:17 Або «подвійної платні»., особливо ті, хто проповідує і навчає.18Бо у Святому Писанні сказано: «Не зав’язуй рота волові, що молотить». І ще: «Кожен робітник гідний своєї платні».
19Не приймай звинувачень проти старійшин, хіба що їх підтвердять два або три свідки.20Перед усією церквою осуджуй тих, хто вперто грішить, щоб то було попередженням усім.
21Перед Богом, Ісусом Христом та вибраними Ангелами я урочисто наказую тобі дотримуватися всього цього без упередження. Нічого не роби з пристрасті або схильності до когось.
22Не покладай нерозважливо на жодного руки, щоб посвятити його у старійшини. Не розділяй чужих гріхів, та залишайся завжди чистим і бездоганним.
23Тимофію, у подальшому, не пий лише воду. Вживай потроху й вино. Це корисно для шлунку, і ти не будеш так часто хворіти.
24Гріхи одних людей очевидні, та є ознакою неминучого засудження, але гріхи інших відкриваються лише згодом.25Так само й добрі вчинки: деякі з них помітні одразу, а деякі, навіть якщо їх важко розгледіти, не можуть бути сховані назавжди.