YouVersion Logo
Search Icon

BibleProject | Перевернуте Царство / Частина 1 – ЛукаSample

BibleProject | Перевернуте Царство / Частина 1 – Лука

DAY 1 OF 20
Лука досліджує багато ранніх свідчень про життя Ісуса і згодом створює своє Євангеліє. Історія бере свій початок на пагорбах Єрусалиму, куди, як провіщали давні пророки Ізраїлю, одного дня прийде сам Бог, щоб встановити тут своє Царство.

Одного дня в храмі Єрусалиму служить священник, на ім’я Захарія, адже раптом бачить видіння, яке його лякає. Перед ним з’являться ангел і розповідає, що у нього та його жінки незабаром народиться син. Це виглядає дуже дивно, адже за словами Луки, Захарія та його жінка були бездітні й дуже старі. Це дозволяє Луці провести паралель, порівнюючи їхню історію з життям Авраама та Сари, величних прабатьків Ізраїлю. Вони також були дуже старими й бездітними, поки Бог дивовижним чином не подарував їм сина, Ісаака, з якого й почалася вся історія Ізраїлю. Тобто, Лука має тут на увазі, що Бог знову збирається зробити щось настільки ж важливе. Ангел каже Захарії, щоб він назвав сина Іваном. Він каже, що син Захарії буде тим, на кого вказували древні пророки Ізраїлю, говорячи, що одного дня прийде людина, яка підготує Ізраїль до зустрічі свого Бога, коли той прийде, щоб правити Єрусалимом. Захарія не може в це повірити та втрачає можливість розмовляти до народження Івана.

Той самий ангел також відвідує діву Марію з такою ж самою приголомшливою новиною. Вона також, чудесним чином, народить сина, обіцяного пророками Ізраїлю. Ангел каже їй назвати сина Ісусом, а також розповідає, що він стане подібним до царя Давида й буде правити Божим народом навіки. Вона дізнається, що Бог поєднає себе з людством в її утробі, і вона народить Месію. І в одну мить Марія з простої дівчини з невеликого міста перетворюється у матір майбутнього царя. Вона приголомшена та починає співати про те, як переміни в її соціальному стані вказують на ще більші потрясіння, які відбудуться незабаром. За допомогою її сина Бог збирається скинути правителів з їхніх престолів і піднести бідних та смиренних. Він збирається перевернути весь світ догори ногами.

Прочитайте, Обдумайте й Дайте Відповідь:

•Порівняйте переживання Захарії та Єлизавети з переживаннями Авраама й Сари. Як ці дві пари борються та долають перешкоди заради того, що повірити Божим обіцянкам? Перегляньте Євангеліє від Луки 1:5–25 і Книгу Буття 15:1–6, 16:1–4, 17:15–22, 18:9–15, 21:1–7.

•Як реагують Марія та Захарія на приголомшливі новини, які приніс ангел? Зверніть увагу на різницю в їхніх запитаннях до ангела після того, як вони почули новини. Захарія хоче знати, як він може впевнитися, що це справді станеться, тоді як Марія хоче знати, як це станеться. Один сумнівається, друга цікавиться. Як би ви відповіли на проголошення Царства Божого?

•Порівняйте пісню Марії (Лука 1:46–55) та пісню Анни (1 Самуїла 2:1–10). Що ви помітили? Яким чином пісні Марії та Анни пояснюють перевернуту сутність Царства Божого?

• Нехай ваше читання та роздуми втіляться у молитву. Поговоріть з Богом про те, що викликало у вас подив, і як ви погоджуєтесь з його посланням. Будьте відвертими щодо своїх сумнівів і попросіть його про те, що вам потрібно.

About this Plan

BibleProject | Перевернуте Царство / Частина 1 – Лука

BibleProject створив план читання «Перевернуте Царство / Частина 1», щоб надихнути людей чи то особисто, чи то в малих групах...

More

Ми дуже вдячні BibleProject за створення цього плану. Для отримання більш детальної інформації, запрошуємо вас відвідати вебсайт: www.bibleproject.com

YouVersion uses cookies to personalize your experience. By using our website, you accept our use of cookies as described in our Privacy Policy